Kimondottan rossz a hangulat a kontinens vezető börzéin, szinte mindent adnak a befektetők, a magyar tőzsde is a nemzetközi hangulattal összhangban esésben van. Van azonban egy részvény, ami nem csak állja a sarat, de valósággal kilőtt a kereskedésben.
Ha valaki nem akar mindent feltenni egy kártyára, akkor érdemes megismerkednie a különféle diverzifikációs technikákkal. Ebben a cikkben most annak a kérdésnek járunk utána, hogy pontosan milyen buktatókra számíthatunk, ha a modern portfólióelmélet szerint próbáljuk meg kezelni a ránk leselkedő piaci kockázatokat. Ezen belül pedig megvizsgáljuk, hogy hány különböző részvényt kell tartani, ha az egyedi vállalati sztorikból eredő kockázattól meg akarunk szabadulni. A válasz sajnos nem lesz túl megnyugtató a kisbefektetők számára.
Egy-két éves stagnálás után elkezdett nőni a hazai részvényalapokban kezelt vagyon. Idén eddig a török és közép-európai piaci részvények bizonyultak a legjobb választásnak, aki mert kockáztatni, 20% feletti hozamot is zsebre tehetett. Ehhez képest a tavalyi sikersztorinak számító orosz részvényalapok már nem tűnnek olyan jó választásnak, és a magyar indexkövető részvények fénye is halványult. Az első félév 15 legjobb hozama közül ötöt az Aegon alapjai érték el.
Sokszor a BUX tagjaként szereplő kispapírok nagymértékű árfolyam-elmozdulásának idején derül ki igazán, mennyire követi valójában a kijelölt referenciahozamot egy indexkövetőnek nevezett alap. Az elmúlt napokban például a Mészáros Lőrinchez köthető Opimus ralijából kimaradó indexkövető alapok is alulteljesítőek voltak a BUX-szal szemben.
Közel 200 milliárd forintnyi ügyfélvagyon van azokban a Magyarországon kezelt részvényalapokban, amelyek külföldi értékpapírokba fektetnek, ezek nagy részének a teljesítménye viszont az elmúlt években alulmaradt a hazai piacon befektető, mindössze 33 milliárd forintot kezelő alapokhoz képest.
Taroltak tavaly a hazai részvényalapok: a passzívan kezelt, BUX-ot lekövető befektetések gyakorlatilag minden más versenytársuk hozamát maguk mögött hagyták 2015-ben. A szárnyalás az év elején volt különösen erős, ekkor viszont az orosz alapok még jobbnak bizonyultak, év végére viszont a makrogazdasági vihar ellenére a magyar alapok kiugró eredménnyel tudták zárni az évet.
Cikkünk folyamatosan frissül.
A meghódított terület 40%-át már visszaszerezték az oroszok.
A külügyminiszter szerint minden opciót meg kell vizsgálni.
Ezután nehéz lesz végrehajtani az ICC parancsát.
Erős vélemény jött a volt ukrán főparancsnoktól.
A gyermekbetegségeket kinőve is volt mit variálni a legendás szérián.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.